ВИДЕО: Навивач на Левски бил избоден со нож потврди МВР, во стабилна состојба е велат од болницата

Од:

29-годишен навивач на Левски бил избоден со нож во нападот кој се случи во ЧАир попладнево пред дуелот на бугарскиот тим со Шкупи потврди МВР.

– На 27.07.2023 во 18.38 часот во СВР Скопје е пријавено дека на ул.„Цветан Димов“ физички биле нападнати Д.А. (29), Д.Ј.(28), Ф.Д.(31) и М.С.(30), сите од Република Бугарија, при што бил употребен и остар предмет, со кој бил повреден Д.А.. Тој бил пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, но според пријавеното од болницата, лицето е во стабилна состојба. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се вели во известувањето од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Давајте се што имате“ – навивачите на Левски собираат пари за да ги ослободат притворените

Детали за инцидентот во Чаир: Две возила со навивачи на Левски се расправале со минувачи, кавгата преминала во тепачка

Катерина Ѓуровски

Бугарскиот амбасадор побарал итно расчистување на случајот со избодениот навивач на Левски

Катерина Ѓуровски

21 приведен по навивачкиот хаос во Скопје, МВР идентификувала дел од напаѓачите ов Чаир

Левски славеше во Скопје, Шкупи е пред елиминација

Катерина Ѓуровски

Уапсени се девет навивачи на Левски

Катерина Ѓуровски