ВИДЕО: „Давајте се што имате“ – навивачите на Левски собираат пари за да ги ослободат притворените

Од:

Навивачите на Левски не ја напуштаат Македонија, иако нивниот тим веќе го совлада Шкупи со 2:0 на стадионот „Тоше Проевски“ во натпреварот од второто квалификациско коло од Конференциската лига.

Бугарскиот Гонг објави виде на кое се гледа како навивачите на Левски се обидуваат да соберат пари за нивните пријатели кои завршија во притвор.

19-бугарски навивачи се притворени поради конфликтот со полицијата на Арената „Тодор Проески“ информираше МВР. Околу 2000 навивачи на Левски вчера беа присутни во Скопје.

Би можело да ве интересира

Детали за инцидентот во Чаир: Две возила со навивачи на Левски се расправале со минувачи, кавгата преминала во тепачка

Катерина Ѓуровски

Бугарскиот амбасадор побарал итно расчистување на случајот со избодениот навивач на Левски

Катерина Ѓуровски

21 приведен по навивачкиот хаос во Скопје, МВР идентификувала дел од напаѓачите ов Чаир

Левски славеше во Скопје, Шкупи е пред елиминација

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Навивач на Левски бил избоден со нож потврди МВР, во стабилна состојба е велат од болницата

Катерина Ѓуровски

Уапсени се девет навивачи на Левски

Катерина Ѓуровски