Шкупи договори пријателски натпревар со Бешикташ

Од:

Актуелниот лидер во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Шкупи, идниот месец, ќе одигра пријателски натпревар против турскиот гигант Бешикташ на гостински терен.

Шкупи гостувањето во Истанбул на 11 ноември и дуелот против 21-иот турски шампион го најави вечерва со пригодно видео на социјалните мрежи.

По девет одиграни натпревари во ПМФЛ, Шкупи води на табелата со 20 бодови, два повеќе од второпласираната Ренова, додека Бешикташ по осмото коло во турската Суперлига е третопласиран со 17 бодови, два помалку од лидерот Фенербахче.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Давајте се што имате“ – навивачите на Левски собираат пари за да ги ослободат притворените

Детали за инцидентот во Чаир: Две возила со навивачи на Левски се расправале со минувачи, кавгата преминала во тепачка

Катерина Ѓуровски

Бугарскиот амбасадор побарал итно расчистување на случајот со избодениот навивач на Левски

Катерина Ѓуровски

21 приведен по навивачкиот хаос во Скопје, МВР идентификувала дел од напаѓачите ов Чаир

Левски славеше во Скопје, Шкупи е пред елиминација

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Навивач на Левски бил избоден со нож потврди МВР, во стабилна состојба е велат од болницата

Катерина Ѓуровски