Рибери удрил новинар по поразот од Борусија Дортмунд

Од:

Фудбалерот на Баерн Минхен, Франк Рибери, по поразот од Борусија Дортмунд во дербито на 11. Бундеслигашко коло, го удрил новинарот на „Бе ИН Спортс“, Патрик Гију, пренесува Билд.

Инцидентот го потврди и Баерн.

– Рибери не извести дека имал судир со својот сонародник кого го познава долги години. Се согласивме дека со него ќе разговараме за да видиме како да го решиме тоа прашање. Гију даде сигнали дека тоа е во негов интерес, изјави Хасан Салихамиџиќ, спортскиот директор на актуелниот германскиот шампион.

Баерн по 11 рунди заостанува седум бода зад лидерот Борусија Дортмунд која има 27 бода.

Би можело да ве интересира

Почина легендарниот германски фудбалер Андреас Бреме

Бизарна причина го кочи големиот трансфер

Предраг Петровиќ

Баерн казнет со 200.000 евра поради непочитување на прописите за минимална плата

Горан Наумовски

Садио Мане удри соиграч по поразот од Манчестер Сити

Баерн е на врвот, но „милионерите“ се само три чекори назад

Германците ја „изиграа“ ФИФА и ги носеа боите на виножитото на Светското првенство