Баерн е на врвот, но „милионерите“ се само три чекори назад

Од:

Баерн Минхен го совлада Бохум на „Алијанц арена“ и го чува врвот на табелата во Бундеслигата со 43 бода. Томас Милер го отвори резултатот, Кингсли Коман зголеми на 2:0, а третиот гол беше дело на Серж Гнабри од пенал.

Борусија Дортмунд исто така продолжи во победнички ритам и сега се наоѓа на второто место, со три бода заостанување зад Баерн. „Милионерите“ славеа на гости против Вердер со 0:2. Џејми Бино-Гитенс донесе водство, а Џулијан Брант го потврди триумфот на гостите.

Фрајбург го победи Штутгарт со 2:1, Баер Леверкузен славеше на гости против Хофенхајм со 1:3, а Мајнц го победи Аугрбург со 3:1.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Бизарна причина го кочи големиот трансфер

Предраг Петровиќ

Баерн казнет со 200.000 евра поради непочитување на прописите за минимална плата

Горан Наумовски

Садио Мане удри соиграч по поразот од Манчестер Сити

УЕФА ги казни Баерн и Селтик

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

Баерн ќе биде без Мусијала на гостување во Бохум