Садио Мане удри соиграч по поразот од Манчестер Сити

Од:

Фудбалерот на Баерн Минхен, Садио Мане, го удри со тупаница во лицето соиграчот Лерој Сане по поразот од Манчестер Сити во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите.

Сити во вторникот на домашен терен го победи Баерн со 3:0, а инцидентот се случи во соблекувалната по натпреварот. Скај Германија денеска објави дека Мане со удар ја пресекол усната на Сане и дека морале да ги разделат соиграчите.

Мане и Сане можеа да се видат како се расправаат на крајот од мечот на „Етихад“.

По пристигнувањето во Минхен, Мане го напушти аеродромот со приватен автомобил, додека Сане продолжи со соиграчите во клупскиот автобус.

Баерн не го коментираше инцидентот.

Би можело да ве интересира

Бизарна причина го кочи големиот трансфер

Предраг Петровиќ

Баерн казнет со 200.000 евра поради непочитување на прописите за минимална плата

Горан Наумовски

Баерн е на врвот, но „милионерите“ се само три чекори назад

УЕФА ги казни Баерн и Селтик

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

Баерн ќе биде без Мусијала на гостување во Бохум