Рибери се уште жали за „Златната топка“

Од:

Францускиот играч од средниот ред на Фиорентина, Франк Рибери, сè уште е разочаран што не ја доби „Златната топка“ во 2013 година.

Тогаш Рибери стана шампион на Германија со Баерн (Минхен), го освои Купот и Суперкупот на земјата, како и Лигата на шампиони.

Победник во 2013 година беше Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, кој во моментов е во Јувентус, а втор беше Лионел Меси од Барселона.

„Што повеќе можев да направам за да ја освојам „Златната топка“? Постигнав максимум во клубот и репрезентацијата. Беше тешко време за мене, но сепак останав човек на теренот и надвор од него“, рече Рибери.

Би можело да ве интересира

Неповторливиот Лука Модриќ – собори уште еден рекорд

Предраг Петровиќ

Модриќ го урна рекордот на легендарниот Пушкаш во Реал Мадрид

А1он

Реал нема да ги пушти своите играчи да играат на ОИ

Детаљ за кој најмногу се зборува – дали Винисиус заслужи црвен картон?

Предраг Петровиќ

Навивач на Атлетико Мадрид му се заканувал на девојче бидејќи носело дрес од Реал Мадрид

Горан Наумовски

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ