Реми на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Ростов

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра ,,реми“ на гостувањето во Русија кај Ростов во првиот натпревар од осминафиналето во фудбалската Лига Европа.

Гостите од Англија поведоа со голот на Хенрик Михтаријан во 35 минута, додека Александер Букхаров во 53 минута израмни резултатот и ги постави конечните 1:1.

На другите два натпревари, во Никозја, Андерлехт минимално го победи АПОЕЛ со 1:0, додека тимот на Копенхаген со 2:1 го победи Ајакс.

Останатите пет натпревари ќе се играат во терминот од 21 часот, а двојките се:
Селта Виго – Краснодар,
Шалке – Борусија Менхенгладбах,
Олимпик Лион – Рома,
Олимпијакос – Бешикташ,
Гент – Генк,

Реванш дуелите на програмата се на 16 март.

Фудбалерите на Спортинг и Аталанта ремизираа во првиот натпревар од осминафиналето на Лига Европа

Го судеше финалето на Лига Европа, сега е деградиран во Чемпионшип

Навивач на Зрињски „стигна“ во холандските медиуми поради исмејувањето на познатиот тренер

Да не беше Виљареал, само англиски клубови ќе играа во европските финалиња годинава