Реал нема да го менува Зидан, но му постави задача

Од:

Раководството на Реал Мадрид сè уште има доверба во Зинедин Зидан и не размислува да го отпушти, пренесува „Марка“.

Сепак, газдите на „Сантијаго Бернабеу“ очекуваат дека резултатите на тимот ќе се подобрат во блиска иднина.

Самиот тренер е свесен дека е во тешка состојба. Вечерва Реал Мадрид игра со Галатасарај во Лигата на шампионите и каков било резултат освен победа ќе ги искомплицира шансите на тимот да ја помине групата.

Во шпанското првенство „белите“ беа симнати од врвот на пласманот, откако загубија од Мајорка со 0:1.

Сето ова доведе до гласини дека францускиот стратег добил ултиматум пред отказ, а претседателот на клубот, Флорентино Перез веќе е во преговори со Жозе Мурињо.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Бејл претера: Спие на клупата додека Реал ја зема титулата

Ана Ололовска

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Ана Ололовска

Зинедин Зидан има проблеми со тимот пред крајот на сезоната

А1он

Официјално, Пелегрини нов тренер на Бетис

Ана Ололовска

Еспањол по поразот од Барселона испадна од Ла Лига

Ана Ололовска

Барселона нема да го продаде Гризман

Ана Ололовска