Реал Мадрид веќе нема да објавува продолжување на договорите со играчите

Од:

Реал Мадрид одлучи да не го објавува официјално продолжувањето на договорите со играчите на првиот тим, информира „Марка“.

Во веста на шпанскиот весник се наведува дека клубот веќе имал продолжено договор со играчот од средниот ред Каземиро. Договорот е дизајниран до летото 2023 година. Но, официјално ова не беше објавено.

Се известува дека раководството на клубот донело таква одлука со цел да се избегне откривањето на деталите за договорот во печатот. Ваквата политика на Реал не е наведена во официјалните документи, но челниците на клубот се согласија дека вестите за договорите нема да бидат достапни за медиумите.

Сезоната во Шпанија е прекината поради пандемијата на коронавирус. Ла Лига треба да продолжи во јуни.

Би можело да ве интересира

Реал на плус четири, титулата во Ла Лига се поблиску

Ана Ололовска

Зидан објасни зошто Азар нема да игра со Хетафе

Ана Ололовска

Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман

Ана Ололовска

Бускетс се предаде: Реал веројатно нема да изгуби поени

Ана Ололовска

Сетиен по ремито против Атлетико: Губењето поени ги намали нашите шанси за титулата

Ана Ололовска

Атлетико веќе не се интересира за Кавани

Ана Ололовска