Реал Мадрид го продолжи договорот со Бензема до 2023 година

Од:

Напаѓачот на Реал, Карим Бензема го продолжи договорот со мадридскиот клуб, објавено е на официјалната веб-страница на „кралевите“.

dobivaj vesti na viber

Новиот договор со 33-годишниот Французин е со важност до 30 јуни 2023 година.

Претходниот договор истекуваше во 2022 година.

Бензема игра за Реал Мадрид од 2009 година. Минатата сезона, 33-годишниот Французин одигра 34 натпревари во шпанското првенство, постигна 23 гола и креираше девет асистенции.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он

Реал сака да ги продаде Бејл и Иско во јануари, за Азар, Јовиќ и Дијаз чекаат понуди

Ана Ололовска

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска