benzema

Спорт

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

А1он
Судот во Версај го прогласи напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема за виновен за уценување на поранешниот фудбалер Матје Валбуена, пишува „Л’Екип“. Бензема е прогласен
Спорт

Бензема: Се надевам дека ќе ја добијам Златната топка

А1он
Напаѓачот на Реал Мадрид и Франција, Карим Бензема уште еднаш изрази надеж дека ќе биде победник на претстојната церемонија за доделување на Златната топка. –
Спорт

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

А1он
Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го
Спорт

Реал Мадрид го продолжи договорот со Бензема до 2023 година

А1он
Напаѓачот на Реал, Карим Бензема го продолжи договорот со мадридскиот клуб, објавено е на официјалната веб-страница на „кралевите“. Новиот договор со 33-годишниот Французин е со