Раул и официјално тренер на вториот тим на Реал Мадрид

Од:

Реал Мадрид официјално објави дека една од легендите на клубот, Раул Гонзалес станал тренер на вториот тим (Кастиља).

Поранешниот напаѓач зеде тренерска лиценца и повеќе нема пречки да биде ментор. Тој го замени Маноло Диас, кој го заменуваше Сантијаго Солари, откако Аргентинецот застана на чело на првиот тим.

И следната сезона втората екипа на „белиот балет“ ќе игра во Сегунда Б, третото ниво на шпанскиот фудбал.

Би можело да ве интересира

Барса и Реал предлагаат „Ел Класико“ да се игра на 18 декември

Средбата меѓу Зидан и Погба ги обнови гласините

Ана Ололовска

Меси: Во наредниот период ќе откријам до кога ќе продолжам да играм

Барса и Реал ќе играат на „Камп Ноу“

Ла Лига повторно со иницијатива да се играат првенствени натпревари надвор од Шпанија

Ана Ололовска

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

Ана Ололовска