Рамос ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид на две години

Од:

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има принципиелен договор со управата на клубот за продолжување на договорот. Според „Ел Ларгуеро“, новиот договор на 34-годишниот Шпанец ќе има важност две години.

Претходно беше објавено дека Рамос може да ја продолжи кариерата во ПСЖ, бидејќи сегашниот договор на капитенот на „кралевите“ се пресметува до летото 2021 година.

Дефанзивецот игра во Реал од 2005 година. Како дел од тимот, тој стана петкратен шпански шампион и четири пати ја освојуваше Лигата на шампионите.

Во тековната сезона, Рамос одигра 10 натпревари, постигна три гола и направи една асистенција.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска