ПСЖ ќе разговара со Реал за трансфер на Мбапе, но сака во зделката да биде вклучен Куртоа

Од:

Реал Мадрид има намера да го ангажира напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе.

Како што објави новинарот Едуардо Инда за „ТВ Ел Чирингито“, францускиот клуб сака Реал да го вклучи голманот Тибо Куртоа во зделката за 21-годишниот напаѓач.

Претходно се дозна дека клубот од Мадрид може да плати околу 100 милиони евра за Французинот доколку тој одбие да го продолжи договорот со ПСЖ. Тековниот договор меѓу страните истекува во летото 2022 година.

Мбапе оваа сезона одигра три натпревари во Лига 1, постигна два гола и направи три асистенции.

Би можело да ве интересира

Навивач на Атлетико Мадрид му се заканувал на девојче бидејќи носело дрес од Реал Мадрид

Горан Наумовски

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ

Реал реши да го „казни“ Мбапе, му дава 100 милиони евра помалку од пред две години

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ

Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса

Модриќ и Крос не се задоволни од ситуацијата во Реал Мадрид