ПСЖ ја победи Барселона, Меси ќе остане во Париз и следната сезона

Од:

Лионел Меси ќе потпише нов договор со францускиот првак Пари Сен Жермен, потврдуваат сигурни извори од Париз. Наводно Меси ќе потпише нов договор за 1+1 сезона, идентично како и кога пристигна од Барселона.

Меси има голема желба уште еднаш да ја освои Лигата на шампионите по Светското првенство и смета дека има многу поголеми шанси тоа да го оствари како член на Пари Сен Жермен.

Барселона и овојпат загуби, светскиот шампион и најдобриот играч во историјата ќе остане на „Паркот на принцовите“.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

„Тајм“ го прогласи аргентинскиот фудбалер Лионел Меси за спортист на годината

Горан Наумовски

Новиот, можеби последен, дуел меѓу Меси и Роналдо во февруари во Саудиска Арабија

Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините

Телохранителот на Меси доби интересна бизнис понуда

Телохранителот на Меси има нова функција додека трае натпреварот

Меси: Интер Мајами може да го освои финалето на Лига купот