ПСЖ го сака Диало од Дортмунд

Од:

Челниците на францускиот шампион планираат да го донесат во Париз средниот играч на Борусија Дортмунд, Абдоу Диало.

Преговорите со Диало се при крај, а како што пишуваат француските медиуми, за да ја оствари својата цел ПСЖ ќе треба да и плати на Борусија 32 милиони евра.

Истите извори наведуваат дека 23-годишниот фудбалер на германскиот клуб ќе потпише петгодишен договор со парижаните и дека договорот набргу ќе биде објавен.

Инаку, Французинот настапува на средината на теренот, а во Дортмунд дојде од Маинц за околу 28 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Мбапе би можел да игра на Олимписките игри во Токио

Ана Ололовска

Вердер му даде гол на Баерн, а потоа прими шест

Ана Ололовска

Баерн нема избор и ќе го остави Флик до летото

Ана Ололовска

ВИДЕО: Министерката за спорт на Франција евакуирана од полицијата од фудбалски натпревар

Ана Ололовска

Јувентус и ПСЖ преговараат за размена за Емре Џан и Паредес

Ана Ололовска

Нов фаворит за потписот на Почетино