Познати четвртфиналистите во македонскиот фудбалски куп

Од:

Фудбалерите на Силекс останаа во игра за одбрана на трофејот во Македонскиот куп, откако попладнево обезбедија пласман во четвртфиналето со триумф на гостувањето кај струмичка Беласица.

Пласман меѓу осумте најдобри екипи во најмасовното клупско натпреварување обезбеди и второлигашот Вардар елиминирајќи го попладнево на пенали градскиот ривал Скопје.

Резултати од осминафиналните натпревари:

Академија Пандев – Македонија ЃП 1-1 (3-5 пенали)
Брегалница – Охрид 4-0
Пелистер – Работнички 0-0 (5-4 пенали)
Шкендија – Ренова 5-0
Шкупи – Тиквеш 1-0
Вардар – Скопје 0-0 (4-2 пенали)
Беласица – Силекс 1-3
Струга 0 Борец 1-1 (5-4 пенали).

Би можело да ве интересира

Дејан Илиев нов голман на фински ХЈК

Ана Ололовска

Македонски и бугарски клуб со заедничка акција: „Не за насилството“

Ана Ололовска

Фудбалската лига во Македонија пропаѓа поради монополизација на пазарот

Горан Наумовски

Васоски го донесе Аврамовски во Сараево

Ана Ололовска

Шкендија со четири контролни дуели на зимските подготовки во Анталија

Ана Ололовска

Бразилско засилување во редовите на Шкендија

Ана Ололовска