Поради снегот одложено колото во домашниот прволигашки фудбал

Од:

Снежните врнежи во Македонија придонесоа да биде донесена одлука за одложување на денешните натпревари од Првата фудбалска лига. Мечевите кои требаше да се одиграат денеска, се пренасочени за среда, 9. март, со почеток во 14 часот.

На распоредот е 22.коло, а одложени за три дена се натпреварите: Работнички – Шкендија, Струга Трим Лум – Македонија ЃП, Брегалница – Пелистер, Ренова – Шкупи, Академија Пандев – Борец.

Вчера се одигра единствениот натпревар од колото, Тиквеш го победи Скопје со 3-0.

Би можело да ве интересира

ФФМ: Длабоко сме загрижени и го осудуваме националистичкo скандирањe на Мирлинд Даку

Горан Наумовски

Седум клубови во македонскиот фудбал под истрага за местење на натпревари

Орце Костов

Струга ТЛ го победи Работнички и ја зголеми предноста пред Шкупи

ФФМ донесе одлука: Шкендија доби службена победа, а стадионот „Чаир“ доби суспензија

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

Катерина Ѓуровски

Шкендија со деветмина го победи Работнички