Понтеш: Роналдо е „Супермен“

Од:

Тренерот на тимот на Спортинг У23, Леонел Понтеш го нарече напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо „Супермен“.

– Не е впечатливо што Роналдо е толку добар на 35 години, но импресионира неговата стабилност. Тој е вистински „Супермен“. Роналдо игра на толку високо ниво долги години, менувајќи ги земјите и позициите, изјави португалскиот тренер.

По принудната пауза поради пандемијата, Понтеш очекува играчот на Јувентус да се врати на терените уште посилен.

– Ваквиот одмор, особено на оваа возраст, ќе му помогне да ги наполни батериите пред да ја нахрани гладта и желбата да игра.

Оваа сезона во Серија А, Роналдо настапи на 22 натпревари за Јувентус, на кои постигна 21 гол и забележа три асистенции.

Би можело да ве интересира

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

Жарко Настоски

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е подготвен за вечерашниот дуел против Шведска

Жарко Настоски

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да ја зголемам самодовербата

А1он