Покетино ќе плаче цела недела ако Тотенхем победи во Лигата на шампионите

Од:

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше за неговата емоционална состојба во пресрет на финалниот натпревар во Лигата на шампионите.

– Мајка ми вели дека плачам и кога сум среќен и кога сум тажен. Таа ме моли да престане да го правам тоа. Понекогаш патувам дома со автомобил и слушам музика која ме навраќа во одредена фаза од животот. Патот од базата трае околу 20 минути. Можам да почнам да плачам кога ќе возам до куќата. Сопругата ме гледа и прашува: Што се случило?. Велам: Музиката ме потсети на момент во животот кој беше пред 30 години во Аргентина. И таа одговара: Ти си луд. Ако ја освоиме Лигата на шампионите, најверојатно ќе плачам цела недела, изјави Покетино.

Финалето од Лигата на шампионите ќе се игра на 1 јуни во Мадрид. Противник на Тотенхем е Ливерпул.

Би можело да ве интересира

Германија, Португалија и Русија претенденти за завршниот турнир во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Кејн: Тотенхем мора да победи на 7-8 натпревари за да се пласира во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

УЕФА може да ja одржи завршницата од од Лигата на шампионите во Германија или Турција

Ана Ололовска

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Зидан лидер на листата Топ 10 тренери во историјата на ЛШ

Ана Ололовска

Меси е најдобриот играч во историјата на ЛШ во однос на головите и натпреварите

Ана Ололовска