Покетино ќе плаче цела недела ако Тотенхем победи во Лигата на шампионите

Од:

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше за неговата емоционална состојба во пресрет на финалниот натпревар во Лигата на шампионите.

– Мајка ми вели дека плачам и кога сум среќен и кога сум тажен. Таа ме моли да престане да го правам тоа. Понекогаш патувам дома со автомобил и слушам музика која ме навраќа во одредена фаза од животот. Патот од базата трае околу 20 минути. Можам да почнам да плачам кога ќе возам до куќата. Сопругата ме гледа и прашува: Што се случило?. Велам: Музиката ме потсети на момент во животот кој беше пред 30 години во Аргентина. И таа одговара: Ти си луд. Ако ја освоиме Лигата на шампионите, најверојатно ќе плачам цела недела, изјави Покетино.

Финалето од Лигата на шампионите ќе се игра на 1 јуни во Мадрид. Противник на Тотенхем е Ливерпул.

Би можело да ве интересира

Матуиди: Ние сме меѓу оние кои можат да ја освојат Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Меси ја оцени како тешка групата на Барселона во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Роналдо задоволен од ждрепката за ЛШ

Ана Ололовска

Клоп за одбраната на титулата во ЛШ: Не сум сигурен, има многу тимови со шанса за трофејот

Денес ќе бидат извлечени групите во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Ајакс, Бриж и Славија обезбедија место во групната фаза од ЛШ

Ана Ололовска