Пјаниќ не ги знае точните причини зошто добива мала минутажа во Барселона

Од:

Фудбалерот за врска на Барселона, Миралем Пјаниќ го сподели своето мислење зошто стручниот штаб му дава мала минутажа.

-Не ги знам точните причини зошто ја немам очекуваната минутажа. Ќе продолжам да работам напорно. Ние мора да ги почитуваме тренерските одлуки, дури и ако не се согласувам со нив. Сакам да оставам свој белег во овој клуб, изјави Пјаниќ за „Телефут“.

Оваа сезона Пјаниќ одигра 24 натпревари за Барселона на сите турнири на кои не постигна еден гол.

Играчот поминува на теренот во просек 49 минути по натпревар.

Би можело да ве интересира

Дембеле: Тухел е мојот омилен тренер

Ана Ололовска

Перез реизбран за претседател на Реал Мадрид

Ана Ололовска

Нејмар ги прекина преговорите со ПСЖ и може да се врати во Барселона

Ана Ололовска

Реал Сосиедад го освои Шпанскиот куп по пауза од 34 години

Ана Ололовска

Бензема се искачи на четвртото место на вечната листа на стрелци за Реал во Шпанското првенство

Ана Ололовска

Пике се врати на групните тренинзи на Барселона

Ана Ололовска