Одбојкарките на Работнички пред одбрана на титулата

Од:

Одбојкарките на скопски Работнички се на чекор до одбрана на ланската титула во домашниот шампионат, откако синоќа во третиот натпревар од финалната серија до три победи се радуваа против Јанта волеј со 3:0 (25:12, 25:23, 25:21) и поведоа со 2-1.

Следното соочување е во Кисела вода на теренот на Јанта волеј, а може да биде последно доколку слават актуелните првенки.

Во спротивно ќе има мајсторка за првенствениот трон на теренот на Работнички Скопје.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Инцидент во Велес: Одбојкарите на Шкендија физички се пресметаа со навивачите

Предраг Петровиќ

Одбојкарите триумфално ја почнаа Сребрената лига

Познати противниците на македонските одбојкари во Европската сребрена лига 2022

Ана Ололовска

ЕП: Турција пресилна за македонските одбојкари

Ана Ололовска

Македонските одбојкари денеска против фаворитот Турција на ЕП

Ана Ололовска

Македонските одбојкари вечерва против Финска го отвораат ЕП

Ана Ололовска