Нојер: Проблемот за Баерн е во тоа што за да победи треба да постигне три гола

Од:

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим.

dobivaj vesti na viber

– Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба во нашата игра. Треба да продолжиме да ја анализираме нашата игра и да бараме каде можеме да се подобриме. Проблемот сега е што на секој натпревар треба да постигнеме дури три гола за да победиме. Затоа што на противникот му дозволуваме да постигне два, истакна Нојер.

Баерн има девет бода по три кола во Б-групата од ЛШ и се наоѓа пред пласман во следната фаза.

Би можело да ве интересира

Левандовски: Ние сме најголемите фаворити во ЛШ

А1он

Виљареал ја совлада Аталанта за осминафинале во ЛШ

Ана Ололовска

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

А1он

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он

Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Ана Ололовска