Нистелрој: Роналдо плус пет е еднакво на Меси

Од:

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, Руд ван Нистелрој даде прилично изненадувачка изјава, велејќи дека Меси е збир на пет најдобри играчи, меѓу кои и Кристијано Роналдо.

– Ако ги соберете Кристијано Роналдо, Килијан Мбапе, Садио Мане, Андрес Иниеста, Еден Азар и Мохамед Салах, ќе го добиете Меси, рече Холанѓанецот по номинациите за „Златната топка“.

Според него, никој дури и не му се приближува како фудбалер.

– Кристијано е во состојба да постигнува голови, Иниеста е исклучително паметен, а Салах, Мане, Еден Азар и Мбапе се одлични фудбалери, но Меси има се во едно. Нема друг играч на толку високо ниво – навистина изгледа како да е изваден од Плејстејшн, додаде Нистелрој.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Бејл претера: Спие на клупата додека Реал ја зема титулата

Ана Ололовска

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Ана Ололовска

Зинедин Зидан има проблеми со тимот пред крајот на сезоната

А1он

Официјално, Пелегрини нов тренер на Бетис

Ана Ололовска

Еспањол по поразот од Барселона испадна од Ла Лига

Ана Ололовска

Барселона нема да го продаде Гризман

Ана Ололовска