Некои играчи на Барселона се среќни поради заминувањето на Гризман во Атлетико

Од:

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, сезоната 2021/22 ќе ја мине на Атлетико.

Според „Sport.es“, некои од каталонските играчи беа воодушевени кога слушнаа за заминувањето на 30-годишниот Французин, бидејќи никогаш не го сметаа напаѓачот за дел од тимот.

Атлетико го изнајми Гризман во последниот ден од преодниот рок. Ако Французинот одигра 50 проценти од натпреварите, тогаш Атлетико Мадрид автоматски ќе мора да го откупи играчот.

Да потсетиме, летото 2019 година, Барселона му плати на Атлетико 120 милиони евра за Гризман. За Каталонците тој настапи вкупно 102 натпревари, постигнувајќи 35 гола.

Би можело да ве интересира

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска

Меси: Барса многу ќе напредува со Чави

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Трансферот во Барселона беше готов летото, но пропадна поради повреда

Ана Ололовска

Дани Алвес се врати во Барселона

Ана Ололовска

Барселона ќе мора да му плати на Куман околу 20 милиони евра

Ана Ололовска

Чави може да влијае на враќањето на Меси во Барселона

Ана Ололовска