Наполи на Елмас единствен клуб во најдобрите пет лиги што не загубил бодови сезонава

Од:

Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф елмас е единствениот клуб во најдобрите пет фудбалски лиги во Европа што нема загубено бодови тековната сезона.

Вчера Наполи ја совлада Фиорентина (2:1) во натпреварот од 7. коло на италијанската Серија А, додека Пари Сен-Жермен загуби од Рен во натпреварот од 9. коло на француската Лига 1 (0:2). Така, италијанскиот клуб остана единствениот тим што не загуби бодови во националното првенство.

Наполи ги победи сите седум досегашни натпревари во Серија А сезоната 2021/22. Тимот е лидер со 21 бод.

Би можело да ве интересира

Елмас втор пат прележа коронавирус

Ана Ололовска

Елмас втор пат позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

УЕФА го избра Елмас за играч на колото во ЛЕ

А1он

Елмас двоен стрелец во триумфот на Наполи во Лига Европа

А1он

Елмас го одигра јубилејниот 100. натпревар за Наполи

Ана Ололовска

ЛЕ: Елмас стрелец во поразот на Наполи во Москва

А1он