elif elmas

Спорт

Елмас втор пат позитивен на коронавирус

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец во редовите на Наполи, Елиф Елмас, е неизвесен за настап на првенственото дерби против Јувентус, идниот понеделник поради позитивен наод на коронавирус.
Спорт

Елмас двоен стрелец во триумфот на Наполи во Лига Европа

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас со два гола придонесе вечерва во победата на Наполи на домашен терен над Лестер 3:2 (2:2) во завршното коло од
Спорт

Газета дело Спорт: Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани за Елмас

А1он
Македонскиот фудбалер од средниот ред на Наполи, Елиф Елмас го привлече интересот на водечките шпански клубови. Според „La Gazzetta dello Sport“, 22-годишниот Македонец го следат
Спорт

Наполи на Елмас единствен клуб во најдобрите пет лиги што не загубил бодови сезонава

А1он
Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф елмас е единствениот клуб во најдобрите пет фудбалски лиги во Европа што нема загубено бодови тековната сезона. Вчера Наполи ја
Спорт

Наполи не го пушта Елмас, одбиени понуди од 25 милиони евра

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас ќе остане во Наполи, откако италијанскиот прволигаш одбил неколку понуди за неговите услуги од прволигашки гиганти од Германија, Португалија и
Спорт

Наполи го пушти Елмас, доаѓа утре во Скопје на собирот на фудбалската репрезентација

А1он
Елиф Елмас утре ќе пристигне во Скопје и ќе се стави на располагање на селекторот Игор Ангеловски во пресрет на епската битка со Грузија за