Фудбалерите на Вардар останаа без плата, Комитите собираат пари: Цобе сите не изневери

Од:

Навивачката група Комити денеска преку соопштение извести дека ќе им даде финансиска помош на фудбалерите на Вардар, бидејќи клубот и покрај ветувањата, не им ги исплатил платите.

-По натпреварот против Гостивар, дознавме дека „директорот” на клубот, Слободан Крстевски – Цобе, на фудбалерите не им ги исплатил ветените мининални финансии. Човекот кој во секој сегмент ја изневери нашата и довербата на фудбалерите, нема да го коментираме. Не е достоен за коментар!

Би сакале само да ја информираме јавноста, дека како група одлучивме, во пресрет на најголемиот христијански празник Велигден, на сите фудбалери, и на стручниот штаб, да им подариме симболична финансиска помош. Знаеме дека тоа не е доволно, дека заслужуваат повеќе, но е искрен гест, со кој јасно порачуваме дека нивната болка е и наша болка. Приходот од продадените билети, решивме да ги искористиме на овој начин, велат од навивачката група.

Би можело да ве интересира

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

Комити им се заканија на Арсовска и на Славески: Исплатете ги парите или ќе се радикализираме

Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

ФК Вардар доби свој дом во Аеродром, пуштен во употреба новиот фудбалски терен наменет за младинската школа на клубот

А1он

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Бугарската Фондација не се откажува: Вардар не искористи, влегуваме во Втора или Трета лига со 120.000 евра

Орце Костов