Нагелсман ги сака Реал или Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите

Од:

Тренер на Лајпциг, Јулијан Нагелсман кажа кого посакува за противник во 1/8 финалето од Лигата на шампионите.

– Јас секогаш ја слушам химната на противникот кога се подготвувам за натпревар со него. Реал Мадрид и Јувентус имаат убави химни, јас дури можам да ги пеам, иако не знам многу добро шпански и италијански. Затоа, би сакал се сретнам со еден од овие два тима во осминафиналето, изјави Нагелсман за „Марка“.

Ждрепката за 1/8 финалето во Лигата на шампионите на УЕФА ќе се одржи в понеделник (14 декември).

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Гледајќи го Баерн, не сме фаворити во ЛШ

Ана Ололовска

Реал е првиот клуб со 100 натпревари во плејофот од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Ана Ололовска

Мбапе го надмина Зидан по број на голови во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Гризман разочаран од поразот на натпреварот со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија и Нејмар не се во комбинација за натпреварот со Барселона

Ана Ололовска