Модриќ на принудна пауза

Од:

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ краток период ќе отсуствува од тимот на Реал поради повреда.

Заморот на мускулите пропратен со болки во колкот ќе го оддалечи играчот од средниот ред на „кралскиот“ клуб надвор од теренот во следните десет дена.

Периодот што не го минува со тимот Модриќ го користи за тренинг во теретана.

Тренерот на шпанскиот великан, Карло Анчелоти нема да може да смета на Мордиќ на натпреварите со Осасуна и Хетафе, како и во двомечот со Шахтјор во Лигата на шампионите.

Целта на Реал е Модриќ да биде целосно подготвен за „Ел Класико“ закажано за 16.октомври.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ

Модриќ и Крос не се задоволни од ситуацијата во Реал Мадрид

Фудбалерите на Реал почнаа со подготовки, познато кога Лука Модриќ ќе им се приклучи на соиграчите

Предраг Петровиќ

Повторно е покренато обвинение во Хрватска за Лука Модриќ

Предраг Петровиќ

Разочараниот Модриќ: Одлучив дали ќе играм за Хрватска во иднина

Предраг Петровиќ

Модриќ на 37 години има три понуди