Меси стана татко

Од:

Играчот на Барселона и најдобриот фудбалер на светот како што го нарекуваат, Леонел Меси денес стана татко на Тијаго Меси.

dobivaj vesti na viber

„Денес сум најсреќниот човек на светот, мојот син се роди, му благодарам на Бога за овој подарок. И благодарам и на мојата фамилија за поддршката! Прегратка за сите“, стои на фејсбук профилот на Меси.

Популарниот Аргентинец како што пренесуваат шпанските медиуми денес не се појавил на Камп Ноу бидејќи во болницата го чекал раѓањето на својот син, а отсуството му го одобрил тренерот Тито Виланова.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Leave a Comment

20 − nineteen =