Меси официјално беше претставен во Интер од Мајами

Од:

Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси и официјално стана член на Интер Мајами, објави денеска американскиот клуб на својата официјална веб-страница.

Клубот во сопственост на Дејвид Бекам објави краток видео клип, како и фотографија од Аргентинецот во розев дрес на Мајами со натпис „Добредојдовте“ и го додаде бројот 10.

Аргентинецот последните две сезони ги играше во Пари Сен Жермен, каде како слободен играч се пресели од Барселона.

Би можело да ве интересира

„Тајм“ го прогласи аргентинскиот фудбалер Лионел Меси за спортист на годината

Горан Наумовски

Новиот, можеби последен, дуел меѓу Меси и Роналдо во февруари во Саудиска Арабија

Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините

Телохранителот на Меси доби интересна бизнис понуда

Телохранителот на Меси има нова функција додека трае натпреварот

Меси: Интер Мајами може да го освои финалето на Лига купот