Медведев го спореди својот настап во Ролан Гарос со љубовна приказна

Од:

Рускиот тенисер Данил Медведев објави пост на Инстаграм за неговото заминување од Ролан Гарос.

– Беше како љубовна приказна. До следната година, Ролан Гарос, напиша Медведев.

Ноќеска Медведев загуби од Гркот Стефанос Циципас (3:6, 6:7 и 5:7) во четвртфиналето на Грен слемот во Париз.

За 25-годишниот Русин овој перформанс беше најдобар во кариерата на Грен слем турнирот на земјен терен. Пред тоа, Медведев никогаш не беше во можност да го надмине првиот круг на Ролан Гарос.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Титула за Ѓоковиќ на Ролан Гарос за тениска историја

Катерина Павлова-Николовска

Ѓоковиќ против Циципас во финалето на Ролан Гарос

Ана Ололовска

Ѓоковиќ: Го одиграв најдобриот натпревар на Ролан Гарос во кариерата

Ана Ололовска

Сѐ е спремно за финишот на женскиот Ролан Гарос, финалистките првпат ќе си ги одмерат силите

Жарко Настоски

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

Катерина Павлова-Николовска

Мечот Циципас – Зверев ќе стане најмладото полуфинале на Ролан Гарос во последните 13 години

Ана Ололовска