Украинската тенисерка исвиркана: Треба да се срамат

Од:

Украинката Марта Костјук беше исвиркана по мечот со Белорусинката Арина Сабаленко на Ролан Гарос.

По поразот Костјук му подаде рака само на судијата, а навивачите тоа го дочекаа со свирежи.

– Мислам дека луѓето треба да се срамат што ми свират. Сакам да видам како ќе реагираат за десет години кога ќе се сетат на ова и кога ќе заврши војната. Сигурно нема да им биде удобно, таа рече.

Таа откри и зошто не ја подаде раката.

-Таа никогаш лично не кажа дека е против агресија врз Украина. Таа само користеше општи фрази за тоа како se сите против војната.

Би можело да ве интересира

Српска тенисерка добива смртни закани: Наталија ги откри пораките што ги добила

Горан Наумовски

ВИДЕО: Скандалозен потег на францускиот тенисер

Предраг Петровиќ

Руска тенисерка доби забрана за влез во Полска од Белград, непожелна е

Предраг Петровиќ

Филип Краиновиќ се повлече од Вимблдон

Предраг Петровиќ

Кирјос: Не жалам, загубив од најголемиот на сите времиња

Предраг Петровиќ

Алкараз сака подвиг што не го направил ниту Ѓоковиќ