Мбапе: Не е време да зборуваме за Мадрид

Од:

Името на Мбапе е поврзувано со „белиот балет“ од 2017 година па наваму. Но, тогаш младиот талент претпочиташе трансфер од Монако во Пари Сен Жермен.

– Сега не е време да се зборува за Реал Мадрид. Секогаш ме прашувате за истото, но сега не е време, инсистираше Мбапе.

Светскиот шампион со „петлите“ го одбележа првиот гол за успехот на Франција против Андора.

Би можело да ве интересира

Јовиќ за Милан: Шпекулациите ме смеат

Нов удар за Реал Мадрид

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска

Дембеле надвор од терените најмалку пет седмици

Ана Ололовска

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Меси ги израдува навивачите и раководството на Барса