Марсело среќен во Реал

Од:

Фудбалерот на Реал, Марсело по натпреварот од 33. коло од шампионатот на Шпанија против Атлетико Билбао (3:0), рече дека во Мадрид се чувствува како дома.

Претходно беше објавено дека Бразилецот може да оди во Јувентус во летниот трансфер прозорец.

– Многу зборуваат за мене, но Реал Мадрид е мојот дом. Сите мои познаници знаат за ова. Отсекогаш сум рекол дека сум среќен овде. Се обидувам да го покажувам тоа секој ден, на секој тренинг, како и на натпреварите. Не бев погоден од фактот дека не бев во почетниот тим. Отсекогаш сум бил фокусиран и ги поддржував моите соиграчи, изјави Марсело.

Реал е трет во Примера со 64 бода.

Би можело да ве интересира

Нејмар постави услови пред Реал и Барселона

Фановите го избркаа Хенрик Ларсон од неговиот матичен клуб

Горчлив крај на славната кариера на Фернандо Торес

Валверде го предизвика Гризман

Барса отфрли понуда од Интер за Видал

Зидан: Кејлор секогаш е важен играч за нас

Ана Ололовска