Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

Од:

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело, рече дека тој и неговите соиграчи едвај чекаат да продолжи сезоната во Шпанија-2019/20, претходно прекината поради пандемијата на коронавирус.

– Никогаш не сме имале толку долга пауза на тренинзите, така што нашата желба да играме фудбал порасна многу по прекинот на сезоната. Сега знаеме дека првенството ќе продолжи наскоро, така што не можеме да го дочекаме првиот натпревар. Сите се здрави, тренинзите се прекрасни, почнуваме да се враќаме на претходниот ритам, изјави Марсело.

Претходно се дозна дека шампионатот на Шпанија ќе продолжи на 11 јуни.

Би можело да ве интересира

Голови на Пандев и Барди во денешните дуели од Серија А и Ла Лига

Ана Ололовска

Сетиен: Ривалот во борбата за трофејот ги победува сите натпревари

Ана Ололовска

Гризман може да го пропушти остатокот од сезоната

Ана Ололовска

Историско достигнување на Меси во Ла Лига

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бејл претера: Спие на клупата додека Реал ја зема титулата

Ана Ололовска

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Ана Ололовска