Марсело на листата на повредени играчи кај Реал Мадрид

Од:

Листата на повредени играчи на Реал Мадрид е зголемена откако од „кралскиот клуб“ објавија дека бекот Марсело го има повредено мускулот на левата нога.

Тој се повреди за време на второто полувреме од дуелот што во средата Реал Мадрид го загуби (0:1) на домашен терен од Бетис.

Се очекува Марсело надвор од теренот да биде околу еден месец. На листата на повредени фудбалери се наоѓаат: Карим Бензема, Тони Крос, Матео Ковачиќ, Хезус Ваљехо и Тео Хернандез.

Актуелниот шампион на Шпанија и европски првак по пет одиграни кола во Ла Лига се наоѓа на осмото место на табелата со осум бодови.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска