Манчини: Велс е тежок противник

Од:

Селекторот на Италија, Роберто Манчини ги сподели своите очекувања за мечот на ЕВРО 2020 против Велс.

– Велс е тежок противник. Овој тим е високо рангиран на листата на ФИФА со години и има квалитетни фудбалери. Велс е типичен британски тим, физички силен. Плус Велшаните веќе освоија четири бода. Ќе се обидеме да победиме, ова е нашата задача за натпреварот, изјави Манчини.

Натпреварот Италија – Велс ќе се одигра денес во Рим со почеток во 18 часот.

Италијанците ја предводат групата А со максимални шест бода од два натпревара, додека Велшаните се на второто место со четири бода. 

Би можело да ве интересира

Пеколна ноќ на Сардинија: Катастрофа, и се уште не е завршено, стравуваме од најлошото

Ана Ололовска

ВИДЕО: Прославата на европската титула го зголеми бројот на новозаразени со Ковид-19 во Италија

Катерина Павлова-Николовска

Тинејџери си ги тужат родителите затоа што не ги пуштаат да се вакцинираат

Жарко Настоски

Во Италија загина 22-годишно момче, а десетици се повредени во шампионската прослава

Жарко Настоски

Еруптираше вулканот Етна на Сицилија, затворен аеродромот во Катанија

Ана Ололовска

Голема полициска акција во Италија, уапсени 85 лица

Ана Ололовска