Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица

Од:

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Лука Станковски беше стрелец на победничкиот гол за Горица во првенството на Словенија. Тоа е негов прв гол за овој тим откако дојде на позајмица од Газијантеп и донесе важен триумф (0-1) против Целје на гости, во битката за опстанок.

Лука Станковски погоди во 49.минута од овој меч.

Македонскиот интернационалец е фудбалер на Газијантеп кој поради катастрофалниот земјотрес во Турција и откажувањето на неговиот тим од натпреварувањето оваа сезона, сега игра како позајмен играч во Горица.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

Познат фудбалер во критична состојба по троен мозочен удар, лекарите се борат за неговиот живот

Ана Ололовска

Савичевиќ: Само во Хрватска има култ кон репрезентацијата и затоа се успешни