Лаутаро Мартинез: Меси е најдобриот играч на светот, тој е модел за секого, мора да учиме од него

Од:

Напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез го пофали својот соиграч од аргентинската репрезентација Лионел Меси.

– Меси е најдобриот играч на светот. Тој е наш, Аргентинец. Тренира максимално, тој е модел за сите. Лео прави сè што не прават другите играчи. Треба да уживаме и да учиме од него. Никогаш нема да го заборавам првиот ден во репрезентацијата, кога влегов во тимот со него на 20 години. Ме прифати. Го гледав како тренира и мислев дека сонувам.

Меси е многу среќен што го освои Купот на Америка, ние му помогнавме да му се исполни желбата – трофеј со репрезентацијата. Сега тој победи и јас сум многу среќен за него, истакна Мартинез.

Неодамна Меси со Аргентина победи на Купот на Америка и го освои првиот трофеј во националниот дрес.

Би можело да ве интересира

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Мери Јордановска

Меси го собори јужноамериканскиот рекорд на Пеле

Ана Ололовска

Меси: Да се ​​освои Светското првенство или Купот на Америка е тешко

А1он

Овации, фотографирање и автограми на дебито на Меси

Ана Ололовска

ВИДЕО: Историски момент, Меси дебитираше за ПСЖ

Катерина Павлова-Николовска

Куман: На Барселона ќе и биде тешко да постигнува голови без Меси

А1он