Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади играчи

Од:

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека неговиот тим има голем мотив да го победи Реал во полуфиналниот натпревар од Суперкупот на Шпанија

– Ова е прв пат Ел класико да се одржува надвор од Шпанија, а ние долетавме од Барселона со желба да победиме. Неколку играчи заздравија од повредите, денеска сметаме на играчи кои претходно не можеа да бидат на теренот. Навистина се надеваме на успех на овој натпревар. Имаме сила во форма на многу талентирана младина, рече првиот човек на Барселона.

Барселона и Реал Мадрид вечер од 20 часот во Ријад, Саудиска Арабија, ќе играат во полуфиналето од шпанскиот Суперкуп.

Во второто полуфинале, утревечер во истиот термин во ријад ќе се сретнат Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

Најдобриот играч ја напушта Валенсија и се сели на Островот

Горан Наумовски

Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Горан Наумовски

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Ѓуровски

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска