Кутињо неизвесен за финалето на шпанскиот куп

Од:

Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо ја повреди левата нога во натпреварот од 37. коло на шампионатот на Шпанија против Хетафе (2:0).

Според првичните прогнози, играчот од средниот ред ќе паузира десетина дена.

Така, Кутињо е неизвесен за финалето на шпанскиот куп против Валенсија, што е закажано за 25 мај.

Би можело да ве интересира

Проблеми за Барса: Потврдена повредата на Суарез

Валверде по поразот од Билбао: Мораме да се справиме без Меси

Балаге: Нејмар се согласи да зема 15 милиони евра помалку во Барселона

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Ако Реал не го привлече Погба, Зидан си заминува