Кутињо: Би било прекрасно да играм со Нејмар и на клубско ниво

Халфот на Барселона, Филипе Кутињо ги засили шпекулациите дека може да го напушти „Камп Ноу“ во летниот трансфер прозорец.

Претставувањето на Бразилецот во тимот на Каталоните е променливо, што може да доведе до заминување од шпанскиот гигант. Името на 26-годишниот фудбалер е поврзувано со Манчестер Јунајтед, Челзи и ПСЖ, каде игра неговиот клубски колега во „селесао“ – Нејмар.

– Тој е одличен играч и ми причинува задоволство кога сме заедно на теренот. Многу пати сме биле заедно во националниот тим. Нејмар е посебен фудбалер. Секогаш е убаво да сме еден до друг и би било одлично да сум до него во ист клуб, изјави Кутињо.

Нејмар ја напушти Барселона во летото 2017 година за да се пресели во ПСЖ. Тогаш Французите ја платија клаузулата за ослободување во неговиот договор од 222 милиони евра, што е рекорд до денешен ден.

Би можело да ве интересира

Алаба на мета на Каталонците

Барса ги продава Ракитиќ и Кутињо

Атлетико најактивен во преодниот рок

Реал сака да се ослободи од Родригез

Виничиус ќе биде пријавен за вториот тим на Реал

Ана Ололовска

Валверде има големи очекувања од новите засилувања

Ана Ололовска