Куман верува дека Барселона може да ја надомести предноста на Севилја

Од:

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, зборуваше за поразот на неговиот тим на првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Шпанија со Севилја (0:2).

– Се движиме кон подобро. Тимот се бори за секоја топка. Одигравме одлично, но ни се спротивстави добра и силна екипа. Доминиравме во натпреварот и нашите шанси беа подобри. Мислам дека имаше удар од пенал за Алба. Чудно е, кога има ВАР, мора да видите дека постоеше пенал. Верувам дека во реваншот можеме да ја анулираме негативата, изјави холандскиот стручњак.

Возвратниот натпревар е закажан за 3 март на теренот на Барселона.

Би можело да ве интересира

Дембеле: Тухел е мојот омилен тренер

Ана Ололовска

Перез реизбран за претседател на Реал Мадрид

Ана Ололовска

Нејмар ги прекина преговорите со ПСЖ и може да се врати во Барселона

Ана Ололовска

Реал Сосиедад го освои Шпанскиот куп по пауза од 34 години

Ана Ололовска

Бензема се искачи на четвртото место на вечната листа на стрелци за Реал во Шпанското првенство

Ана Ололовска

Пике се врати на групните тренинзи на Барселона

Ана Ололовска