Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Од:

Тренерот на Барселона, Роналд Куман смета дека е потребно да се засили составот за да се постигнат подобри резултати.

– Мојот став е познат. Немаме доволно играчи, но економската состојба во клубот има влијание. Мислам дека сите мислиме на ист начин. Ако никој не дојде, јас ќе го прифатам тоа и ќе продолжиме да настапуваме како што правиме сега. Ако сакаме повеќе, тогаш мора да купиме играчи, изјави Куман.

Барселона моментално е рангирана на 4. позиција во поредокот во Ла Лига со 34 бода по 18 натпревари.

Би можело да ве интересира

Винисиус сака да остане во Реал до крајот на кариерата

Ана Ололовска

Леванте прв пат го порази Атлетико во Мадрид од 2006

Ана Ололовска

Лапорта: Ќе направам се за Меси да остане во Барселона

Ана Ололовска

Пјаниќ не ги знае точните причини зошто добива мала минутажа во Барселона

Ана Ололовска

Бензема не брза да го обнови договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман верува дека Барселона може да ја надомести предноста на Севилја

Ана Ололовска