Кристијано Роналдо е подготвен за вечерашниот дуел против Шведска

Од:

Суперѕвездата на Португалија, Кристијано Роналдо, најверојатно ќе биде дел од неговиот тим за вечерашниот дуел со Шведска во групата 3 од А дивизијата во Лигата на нации.

Триесет и пет годишниот напаѓач го пропушти саботниот натпревар со Хрватска поради инфекција на ногата. Инфекцијата заврши и ЦР7 е подготвен за игра.

Во неделата тренираше околу 30 минути, а во понеделникот веќе работеше на исто ниво со соиграчите. Можно е Роналдо да биде меѓу стартерите вечерва, а можно е и тој да се појави по паузата.

Ова ќе биде прв официјален натпревар на Роналдо оваа сезона. Офанзивното трио на „морнарите“ се очекува да биде составено од Роналдо, Жоао Феликс и Бернардо Силва.

Би можело да ве интересира

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

Жарко Настоски

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот

Жарко Настоски

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да ја зголемам самодовербата

А1он

Венгер: Истекува времето на Роналдо и Меси

А1он