Клоп: Одигравме речиси совршен натпревар

Од:

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, истакна дека е презадоволен од синоќешното издание на неговите фудбалери, кои со триумфот на домашен терен од 2-0 над Атлетико Мадрид обезбедија пласман во осминафиналето во Лигата на шампиони.

Ливерпул сега има максимален ефект. по воведните четири кола во таканаречената „група на смртта“ во која се и Милан и Порто.

– Мислам дека одигравме речиси совршен натпревар. Постигнавме голови во вистински моменти, а имавме и шанси за кои не ми е јасно како успеавме да не ги искористиме. Разбирам дека луѓето сакаа видат уште голови, но јас сум многу задоволен, изјави Клоп.

Би можело да ве интересира

Виљареал ја совлада Аталанта за осминафинале во ЛШ

Ана Ололовска

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

А1он

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он

Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол и победив во Шпанија, каде секогаш се чувствував посебно

Ана Ололовска