Канаваро кон Касиљас: Ти ќе станеш претседател на Шпанската федерација, а јас ќе го тренирам Реал

Од:

Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид и италијанската репрезентација Фабио Канаваро упати порака до поранешниот голман Икер Касиљас за време на карантинот поради коронавирус.

Италијанецот се шегуваше за желбата на Шпанецот да се кандидира за претседател на Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ).

– Ти ќе станеш претседател на федерацијата, а јас ќе го тренирам Реал Мадрид, рече Канаваро.

Канаваро изрази восхит и за работата на селекторот на Реал Мадрид Зинедин Зидан.

– Морам да му честитам на Зиза. Начинот на кој управува со тимот, начинот на кој комуницира со навивачите … Тој е одличен. Тој работи неверојатно, нагласи Канаваро.

Би можело да ве интересира

Модриќ раскажа за најголемиот скандал помеѓу Кристијано и Мурињо

Ана Ололовска

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од КОВИД-19

Ана Ололовска

Сетиен инсистира на привлекување на Пјаниќ

Ана Ололовска

Реал ќе се обиде да го добие Санчо летото 2021 година

Ана Ололовска

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска

Тер Штеген бара 10 милиони евра годишно од Барселона

Ана Ололовска